Leírás
Festékszóró gép Bérlés Kölcsönzés Szeged
Mikor kölcsönözzünk festékszóró gépet?
Béreljünk gépet, vagy gépeket a lakásfelújításhoz a T.Z.Gépkölcsönző Szeged-től és csináljuk meg mi, vagy inkább fizessük meg a „profi” festőket?
Biztos, hogyha megengedhetjük magunknak anyagilag és van lehetőségünk arra az 1-2 hétre kiköltözni valahova a házunkból, vagy esetleg addig elmenni nyaralni, akkor legjobb döntés, a festő szakemberek választása mellett szól. Mondom szakember, aki az én olvasatomban, több, általam is ismert referenciával rendelkező, már bizonyított csapat.
A szakember csapattal, ajánlatkérést követően, ha minden ok, fontos, hogy kössünk szerződést, foglaljunk bele mindent, mit vállalnak a pénzünkért, esetleg pakolás, össze, majd a végén a helyére is mindent, bútorok, vagyontárgyaink bevédése, maszkolása, a munka végén takarítás, festékmaradványok az ablakon, küszöbön csempén, csilláron stb. Ez esetben, adjuk át a terepet a profiknak és ennyi. Nincs semmi gondunk, mire hazajövünk a nyaralásból, minden a helyén. Álom ez vagy valóság?
Biztos, hogy van ilyen! Csak kérdés, hogy mennyiért? Valamint, akkor ráérnek-e, amikorra kivettük a szabit?
Nézzük először is azt a verziót, ha mi csináljuk magunk, ha már úgyis szabit vettünk ki…
Gép segítségével, vagy saját kezűleg kezdjünk hozzá?
Egy kis segítséget ad most a jó döntéshez azért a T.Z. Gépkölcsönző Szeged, mert már kipróbáltuk mindkét-mindhárom megoldást. Nézzük csak…
A Scheppach ACS 3000 festékszóró gépet, elsősorban magáncélú használatra adjuk bérbe, alkalmas 100-500 m2 főként beltéri fal, vagy egyéb kezelendő felület gyors precíz felületkezelésére, alapozó, vagy felületi festékek igényes kijuttatására.
A festőgép, egy praktikus és kompakt magasnyomású levegőmentes fesztékszóró berendezés Airless technológiával, direkt festékfelszívással és nyomás szabályozással. Ez lehetővé teszi a falak, kerítések, előtetők stb. nagyon gyors és minőségi lefestését.
A gép saját felszívó tömlővel rendelkezik, aminek köszönhetően direktben a festékes vödörből, vagy eredeti csomagolásból tudja felszívni a festéket. Nincs szükség át- vagy tartályba öntögetésre. A gép hosszú, 7,6 m-s szórótömlővel van felszerelve, ami nagy munkarádiuszt tesz lehetővé, a gép mozgatásának szükségessége nélkül.
A szórótömlő könnyű szórópisztolyban végződik, melynek 4-ujjas, nagy kapcsolója nagyban csökkenti a kéz fáradását hosszabb munkavégzés esetén. A könnyebb mozgathatóság érdekében a gép praktikus fogantyúkerettel van szerelve.
A berendezés alkalmas vízbázisú festékek, favédő szerek, olajbázisú festékek, alapozók, zománcfestékek, tapadásnövelő alapozók, fedőlakkok, olajok, pácok, de akár, növényvédő szerek vagy fertőtlenítő szerek kijuttatására is.
Tilos a géppel gyúlékony, tűz, vagy robbanásveszélyes anyagot permetezni.
Nem alkalmas sűrű, szemcsés festékek, homlokzati anyagok, glett-anyag, vagy egyéb vegyi anyagok kijuttatására, mert könnyen eltömődhet a nagynyomású cső, pisztolyszűrő, vagy a fúvóka. Ami a munkavégzést is lehetetlenné teszi és a gép tönkremeneteléhez vezet.
Összegezve, mikor éri meg inkább festékszóró gépet kölcsönözni, ecset, vagy hengerhasználat helyett…
Akkor, ha a teljes házat kiürítve, esetleg középre húzgálva és letakarva a bútorokat, hogy körbe lehessen járni, telibe kell egy színűre, pl. fehérre festünk mindent és sok a lefesteni való négyzetméter.
Csak egy szoba, vagy kisebb helyiség festéséhez semmiképp nem javasoljuk a festőgép használatát. Ilyen esetben ecset, vagy a teddy henger használata sokkal célravezetőbb lehet.
A festőgép használatával, a festés ideje a töredéke lesz és az is kell legyen az egyéb festő módszerekhez képest, mivel nem állhatunk meg 15-30 percnél hosszabb időre, nehogy a festék beszáradjon. De az előkészületi munkálatok és a géptisztítós utómunkálatokkal elmegy a megtakarított idő.
Tehát, sok négyzetméternél megéri, kevesebbnél elgondolkodtató, hogy akarjuk-e annyira a szép, igényes egyenletes felületet. 😊
Ha mégis úgy döntenénk, hogy igen, belekezdünk saját magunk, akkor most jön a lebeszélés, vagy inkább a felkészítés, mert így korrekt!
Festés előtt:
Minden olyan felületet érdemes precízen letakarni, leragasztani, takaró fóliával és tesa szalaggal, úgymond bemaszkolni, ahová nem szeretnénk, hogy festékpor szóródjon, majd rászáradjon.
Kicsit az előnyökről és hátrányokról és a munkafolyamatról is beszéljünk:
A bérelhető Scheppach festékszóró gép használata, kis érzékkel, viszonylag könnyen elsajátítható, a festés könnyű, nem megterhelő feladat, aminek köszönhetően, szép, igényes, egyenletes felületet kaphatunk a munka végeztével.
Komoly előmunkálatokat javasolt azonban elvégezni a festés előtt, ha géppel, ha kézzel festünk, egyaránt! Tapasztalat hiányában kérjük ki szakember pl. festékboltban dolgozó festő tanácsát és mindenképp tartsuk be a rétegrendet. 1. Csiszolás, 2. mélyalapozás, 3. glettelés, 4. újra csiszolás, majd jöhet az 5. a festés. Egy élő példán keresztül, nézzük, mikor mi magunknak csináltuk…
- Laza rétegek teljes eltávolítása, pl.: spaklival, vagy kölcsönözhetünk a T.Z.Gépkölcsönző Szeged-től, erre a célra durva falcsiszolót porelszívással, esetleg betoncsiszolót is, vagy maradhatunk a legolcsóbb, de legnehezebb, erőteljesen porolós kézi csiszolásnál is.
Javaslat, a sarkokat, kapcsolók környékét és ahová nem fér oda gép, úgyis mindenképp kézzel kell csiszolnunk, először csináljuk meg azt, addigra úgyis elegünk lesz az egész csiszolásból, meg porból és a nagyobb felületekhez béreljünk gépet. 😊 Amennyiben bírjuk, akkor csináljuk csak kézzel végig. A lényeg, hogy tényleg jöjjön le minden laza réteg, ezt egyszer kell jól megcsinálni, de akkor NAGYON. A következő festésnél erre nem lesz szükségünk, ha most jó munkát végzünk. Viszont, ha ezt „ellazázzuk”, akkor a festés végén, könnyen sírás lehet a vége, mert az összes többi munkánk, amit ez után végzünk, az akkor köszön vissza, amikor festjük és száradás közben az itt le nem szedett laza réteget visszaáztatja a festék és mállik le foltokban itt-ott. (Most szólok, Pontosan ott, ahol ennél a pontnál úgy döntöttünk, hogy jól van az úgy. 😊 Emlékezzünk erre! Ezt is tapasztalatból hallottam. 😊)
- Mélyalapozás, Ne sajnáljuk a jó alapozóra a pénzt, mi Jolly Fix mélyalapozót használtunk, ennek a feladata, hogy a felületen lévő port teljes mértékben megkösse és behatoljon a lazább szerkezetű építőipari elemek közé, mint pl. meszes vakolat stb. és tökéletes kötést tudjon képezni a már meglévő régi és a következő, felhordásra váró új rétegek a glettanyag, valamint a festék közé, hogy azok tartósan a helyén is maradjanak, hosszú éveken át. Nagyon fontos résztvevő eleme ennek a folyamatnak, mi ezért használtuk nem a legolcsóbb terméket, amit ebben a kategóriában lehet kapni, de megérte. A végeredmény, tartós stabil alap…
A mélyalapozót felhordhatjuk ecsettel, teddy hengerrel, vagy akár a T.Z.Gépkölcsönzőből bérelhető ACS 3000 festékszóró géppel is. Mi ezt széles ecsettel csináltuk, mert nem volt kedvünk a mélyalapozást követően gépet takarítani, viszont volt egy szabad családtag, aki épp telefont akart nyomkodni, míg mi még az utolsó szobát csiszoltuk. 😊
- Glettelés. Tekintettel az 1-2 helyen előforduló mélyebbnek tűnő repedésre, Finofil glettanyagot javasoltak a festékboltban, ezt használtuk, üvegszövet szalaggal erősítve, bevált.
- Csiszolás. Mi falcsiszoló zsiráfot használtunk megfelelő por-elszívással, közepesen finom 150-180 szemcseméretű papírral, szép lett és munka közben nem hullott a nyakunkba a por. 😊
- Festés, a várva várt csoda. Tényleg csodaszép lett és hófehér. Dulux Acril Matt. Csak viszonyításként, 130L festéket fújtunk ki ebből, két rétegben, de egy munkafázisban (1*vízszintes és 1*függőleges irányban, ez a festék bírta ezt megfolyás nélkül egyszerre száradás nélkül) a meglévő 400-500 m2-re. tehát 2 rétegben, 130L festék kellett.
- Ezt némi kézügyességgel, bárki, akinek nem szakmája, mint ahogy nekünk sem, lazán megcsinálja, pár nap szabi és némi You Tube os tanfolyam, vagy a festékboltos fiúk, valamint a Gépkölcsönzőben ingyen beszerezhető információk jótanácsok segítségével…
Mire mindennel készen leszünk, betartottuk a szabályokat biztosak lehetünk benne, hogy tartós és szép eredményt kapunk, évekig gyönyörködhetünk a munkánk gyümölcsében. Közben spórolunk 1-1,5 milló forintot, de megértjük és már kicsit sem sokalljuk, hogy a festő brigád, miért akart 1,5-2 milliót kérni mindezért 😊 De az akkor is a mi érdemünk és ha a gépek kölcsönzését is beleszámoljuk, azzal együtt is jócskán a töredékéből megúsztuk, mivel úgysem volt 1,5-2 milliónk erre. 😊
Ezek után, jöjjön pár jó szó és némi segítség azoknak, akit nem sikerült eltántorítani, hogy festőgéppel fessen. pár jótanács azoknak, akik már láttak ilyen gépet, de szeretnék elkerülni azokat a hibákat, amiket mi kezdőként sikeresen átéltünk…
Használat:
A festékszóró veszélyes üzem! (Figyelem, 207 bar nyomás! Kutya, gyerek, vicces haver, alkohol zéró! 😊)
Védőszemüveg és festőmaszk esetleg festőruha használata, kötelezően ajánlott! 😊
Használati útmutatót elolvasni mindenképp javasolt!
Ebből pár szó előzetesben, és 1-2 tanács, ami nincs a használatiban:
A gépet, használat előtt légteleníteni kell. Egy fél vödör tiszta vízbe téve a gép festék felszívó tömlőjét így kapcsoljuk be és hozzuk üzembe, ezzel egyúttal kipróbáljuk a festékszóró működőképességét és a cső, valamint a pisztoly tömítettségét is. (Jobb, ha víz folyik szerteszét, ha nem jól húztunk meg egy tömítőcsavart, mintha ugyanez festékkel történne. 😊)
A tisztavizes üzempróbán sikeresen vizsgázott festékszóró felszívó tömlője ezt követően áthelyezhető a felhasználni kívánt festékanyag tartályába, (Pl. festékes vödör) amit előtte természetesen szépen előkészítünk a kiszórásra. (Jótanács! A fél vödör tisztavizet tegyük félre a végén először ebből öblítjük majd át a rendszert, így spórolunk kicsit a csapi folyóvízzel!)
Festék előkészítése:
Elengedhetetlenül szükséges, használat előtt, a kijuttatni kívánt anyagot gépi keverőszárral alaposan felkeverni és a szükséges mértékben hígítani. Indokolt esetben, Javasolt a felkevert és higított anyagot finomszűrőn átszűrni, mielőtt a festékszóró bármilyen kisebb szemcsét felszívhatna. (Mi pl. a próba során, találtunk gyári bontatlan jó minőségű Dulux festékes vödörből előkerülő szőke hosszú hajszálat pedig kopasz vagyok 😊)(Festék előkészítés ideje alatt, a festékszóró gép felszívócsöve, semmiképp ne legyen a festékes vödörben, nehogy a keverőszár megüsse az előszűrőt.)
Festés:
Először, pici értékű nyomásra állítva a festékszóró gépet (!!!) a rendszerben maradt tiszta vizet engedjük ki valahová, akár a tisztítóvizes vödrünkbe is jó. Fürdőkádba, nagy nyomással nem javasolt engedni, a későbbi tisztítás alkalmával sem, mert a kád görbülete a 207 bar nyomásnál vissza pördíti a permetet telibe arcba. Ez vízzel sem kellemes, de festékkel kimondottan gáz. (Ezt is csak úgy tapasztalatból hallottam. 😊)
Amint nem tiszta víz jön, hanem festék, nyomást a megfelelő értékre állítva indulhat a festés.
Innentől csak arra kell figyelni, hogy a pisztoly megfelelő egyenletes távolságban mozogjon lehetőleg megállás nélkül, föl-le vagy jobbra-balra. amelyik irány kényelmes.
A kezünk mozgásának megállítása előtt, el kell engedni a ravaszt, hogy ne keletkezzen megfolyás az egy pontra kerülő sok festék miatt. (Egy nagyobb kartondobozon próbafújással könnyen felmérhető a szükséges sebesség és távolság.)
Érdemes először a mennyezetet megcsinálni, majd lefelé haladni.
Egy felületet kiválasztva a sarkokban, éleken körbe menni, majd aztán a körbe rajzolt területet kartávolság mérettel föl-le vagy jobbra-balra festő mozdulatokkal lefújni.
A szép eredmény érdekében, a visszafelé mozdulatsornál egyharmad rész átfedéssel javasolt haladni, így elkerülhető a csíkosodás-foltosodás, azt mondják a profik.
Ha kiürül a vödör, mehet alá a következő és így tovább. az előző vödör oldaláról és aljáról, hosszú vékony vonalzóval vagy spaklival, szépen lehúzhatjuk a maradék festéket, ami megy a következő vödörbe, igy 0 felesleg termelődik. Az utolsó vödör kifogyása előtt, kicsit döntsük oldalára a festékes vödröt, így szinte az utolsó cseppig ki tudja szippantani a festőgép a festéket. A maradék fél liter festéket öntsük át egy befőttesüvegbe, ha nem fogyna ki, őrizzük meg egy pár hétig hibajavítónak.
(A T.Z.Gépkölcsönző részéről szívesen ajánljuk az Euro Color Festékboltot, Szeged Olajbányász tér 6. Mi egy 109 m2-es magánházat festettünk a Scheppach ACS3000 festékszóró gép próbája során, minden szaktudás nélkül, igaz, saját célra.
A teljes ház beltere, kb. 400-500 m2 fal és mennyezet felület került megmunkálásra, festésre. A boltos srácok, nagyon segítőkészek voltak. Elmagyarázták a rétegrendet a folyamatot és cserébe mindent ott vettünk. jól is sikerült, köszönjük!)
Festőgép műszaki adatok:
Teljesítmény (W): 750
Max. nyomás (bar): 207
Max. festékszállítás (l/min): 1,1
Üzemi nyomásszabályozás (bar) 0-207
Motor 230 V, 50 Hz
Nagynyomású cső hossza (mm): 7600
Súly (kg): 8.30
Magasság (m): 245.00
Hosszúság (h): 195.00
Szélesség (sz): 255.00
Így ismerheti: scheppach, scheppach acs3000, scheppachacs3000, scheppach acs 3000, scheppach festékszóró, scheppach festőgép, festékszóró, festékszóró gép, diszperzit fújó, festékszóró rendszer, falfestő gép, scheppach bérlés, scheppach acs3000 bérlés, scheppachacs3000bérlés, scheppach acs 3000 bérlés, scheppach festékszóró bérlés, scheppach festőgép bérlés, festékszóró bérlés, festékszóró gép bérlés, diszperzit fújó bérlés, festékszóró rendszer bérlés, falfestő gép bérlés, scheppach kölcsönzés, scheppach acs3000 kölcsönzés, scheppachacs3000 kölcsönzés, scheppach acs 3000 kölcsönzés, scheppach festékszóró kölcsönzés, scheppach festőgép kölcsönzés, festékszóró kölcsönzés, festékszóró gép kölcsönzés, diszperzit fújó kölcsönzés, festékszóró rendszer kölcsönzés, falfestő gép kölcsönzés, bérlés, kölcsönzés, bérlés szeged, kölcsönzés szeged,